Kas Kuressaares Oled Nagu Kodus Tagasi?

Rikkuse viiendal astmel olijal on nii palju raha, et ta ei suuda seda parimagi tahtmise korral kunagi ise ära kulutada – tõenäoliselt loob ta juba oma eluajal või loovad pärijad hiljem märkimisväärse suurusega heategevusliku sihtkapitali nagu Eestis on näiteks Aadu Luukase Sihtasutus. Ilmselt panite tähele, et rikkuse astmete kirjeldused ei sisaldanud ühtki numbrit.

Sellepärast, et “vajalikud väljaminekud” on suhteline mõiste. Ühel on need suuremad, teisel väiksemad, vastavalt sellele on erinev ka säästude summa, millega võib ennast rikkuse esimesele, teisele või kolmandale astmele paigutada. Kerge pole esimesi astmeid pidi ronida sellegipoolest, sest kaasaegne massimeedia on muutnud meie “naabriteks” – meie elustiilivalikute mõjutajaiks – staarid, kelle sissetulekud on “tavalise” inimese omadest mitte paarkümmend protsenti, vaid mitu või isegi mitukümmend korda suuremad.

Neile järgnevad lisaeesmärgid: sissemakse kogumine oma kodu ostuks, säästmine või laenu võtmine mingite suuremate kestuskaupade soetamiseks, raha kogumine laste ülikoolisaatmiseks, puhkusereisiks vms. Eesmärgid – olgu see siis “korteri omafinantseeringu osa kolme aasta pärast, 15 eurot” või “üheotsapilet Austraaliasse ühe aasta pärast, eurot” või midagi muud – tuleb ümber arvestada igakuisteks makseteks. Teine samm on eelarve koostamine: tulude ja kulude kõrvutamine. Kulutused on otstarbekas jagada hädavajalikeks ning valikulisteks.

Tulude poolel oleks mõistlik arvestada võimalusega, et sissetulekud võivad aja jooksul muutuda, aga mitte ainult tõusu, vaid mõnikord ka languse suunas. Kui tulud ületavad jooksvaid kulusid, saame asuda kolmanda sammu juurde: vaadata, kui palju finantseesmärke on võimalik ülejäägist täita. Kui eelarvel ülejääki pole või see on liiga väike, võiks kõigepealt ette võtta kulude ülevaatamise. Kui ikka WC vett tõmmata ei saanud läks muusika kiirelt vaiksemaks.

Kenad noored mehed oli varsti kohal, muusika pandi kinni ja mulle koputati uksele.

Ja makk kadus lõpuks ära väga toreda loo tagajärjel… Ühel päeval töölt koju tulles oli muusika ikka nii põhjas, et terve tänav kajas. Ei hakanud üldse muuga vaeva nägema kui kutsusin politsei. Kenad noored mehed oli varsti kohal, muusika pandi kinni ja mulle koputati uksele. Noormees mundris uuri, et kas see tüüp oma muusikaga häirib palju ja on muidu tülikas. Elan korteris viimasel korrusel.

Minu 4ne ja 6ne ei ole just rahulikud poisid. Ma ei elaks kunagi kuskil, kus all või peal veel keegi elab.

Meil on vaja varsti kolimine ette võtta ja kuigi on oht, nt kui peaks minema käiku majaehitusplaan , et ajutiselt peame siiski üürikorteris elama on minu suhtumine ikkagi kantud sellest, et see on liiga palju fkn stressi, kui sa pead juurdlema, kas naaber kuuleb või ei kuule, kas käib närvidele või ei käi, veel hullem kui ta päriselt ka radikaid kolgib või ukse taha räuskama tuleb.

Mul on 2 poissi ja minu hinnangul on nad normaalsed olen näinud, et saab olla veel palju palju lärmakam! Pealegi on Foto: Kalev Lilleorg. Rohkem kui aasta jagu Kuressaare teatrit juhtinud Piret Rauk läheb veebruarist puhkusele. Ei, mitte mägedesse suusatama või Egiptusesse päikest nautima, vaid lapsepuhkusele. Ugalast ära tulles hurjutas ka vanatädi, et kas sina oled ka see, kes ei pea kohta kinni. Kas Kuressaares oled nagu kodus tagasi?

Otsus sealt üksinda ära tulla sündis hetkeemotsiooni mõjul või oli see pika vinnaga samm?

Kõige värskemad Elu uudised otse sinu postkasti. Viljandist Pärnusse läksite kaksi, Endlast ära tulid sa juba üksi. Mis juhtus?Ma ei tea, ma ei oska sellest rääkida. Otsus sealt üksinda ära tulla sündis hetkeemotsiooni mõjul või oli see pika vinnaga samm? Mis on Kuressaares elamise kõige suurem pluss? Ma ei ole veel pensionär.

Vajaksin tôôkohta, et pensioni teenida. Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!

Eneli Talli ütleb:. Carmen ütleb:. Tugiisik ütleb:. Laine ütleb:. Silja ütleb:. Lii Laiv ütleb:. Lilian ütleb:. Kirjuta kommentaar Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Paljud algajad taimekasvatajad püüavad paanikas kõiki oma taimi ühesama graafiku järgi pidevalt kasta, et kindlasti midagi ära ei ununeks ning taimed ära ei kuivaks.

See aga toob kaasa uue probleemi – kõik taimed ei vaja sama tihedat kastmist ning sama graafiku järgi kastmine võib põhjustada osades pottides ülekastmist. Taime juured saavad liiga palju vett ning hakkavad järk-järgult mädanema. Igale taimele tuleks teha oma graafik ning kasta sellele spetsiifiliste vajaduste järgi.

See ei tähenda, et sa ei saaks laenu!

Teadupärast annavad kõik laenufirmad laenu pangakontole ning seejuures peaks olema ka Eesti pangakonto, mis on muidugi sinu nimel. Aga mida teha siis, kui sul ei ole võimalik kasutada pangakontot? Või sa ei soovi, et su pangakontol oleks näha laenu võtmine? See ei tähenda, et sa ei saaks laenu! Vastupidi – selle jaoks on olemas võimalus võtta laenu sularahas.

Siiski on igal laenul omad riskid.

Kui sul ongi aga vaja väikest summat 30 päevaks, võib intressita laen olla täiuslik variant. Klõpsa allpool olevale nupule, et leida endale soodsaim taoline laen! Kiirlaene tuntakse tihti üsna halvamaigulistena, kuna need on minevikus tekitanud paljudele probleeme. Siinkohal tuleb aga mainida, et kõik laenud on tänapäeval tunduvalt tugevamalt reguleeritud ning seega ka märksa turvalisemad. Kui laenata mõistlikult ja vastavalt oma maksevõimekusele, ei tähenda laenamine automaatselt seda, et sa satud võlgadesse. Siiski on igal laenul omad riskid. Enim levinud laenuriske võib jaotada kolmeks. Kõik 3 on aga võrdselt olulised, seega ei tasuks ühtegi neist võtta vähem olulisena.

Ühisrahastuse portaalide puhul tuleks arvestada 1 kuni 3 päevaga.

On väga kahju. Aga loodan… Kahjuks keegi ei andnud mulle laenu,aga oleks väga vaja,sest muidu jään oma korterist ilma. Kas teie saata aidata… Ühisrahastuse portaalide puhul tuleks arvestada 1 kuni 3 päevaga. Tavapäraseid laenu väljamakseid tehakse siiski mitu korda päevas, ent kui soovite raha kiirelt ja kindlalt, tuleks valida vastavate tingimustega sobiv laenupakkumine.

Leave a Reply

Your email address will not be published.
*
*